Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Moje nejoblíbenější místo pro čtení je koutek v kuchyni, kde mám výhled do zahrady, takže když zvednu oči od textu, dívám se do zeleného − prý je to zdravé. Teď mi tam leží kniha Před­-svědčování od Roberta B. Cialdiniho, od něhož jsem už četla Zbraně vlivu. Je neuvěřitelné, jaké maličkosti rozhodují o tom, co se nám líbí, s kým sympatizujeme, koho volíme. Je dobré tomu rozumět a bránit se manipulacím.

Máte nějakého zvláště oblíbeného autora?

Beletrii čtu už málo, mám pocit, že největší dramata i komedie přináší život sám. Mám ráda knihy, ve kterých se dozvím něco nového. V posledních letech jsem si oblíbila Bryana Sykese, u nás vyšla jeho kniha Sedm dcer Eviných, já ale na zahraničních serverech nakupuji a hltám vše, co napíše. Obdivuji, s jakou lehkostí dokáže psát o jevech v genetice, čte se to téměř jako detektivka. A fascinující jsou jeho závěry o tom, jak DNA ovlivňuje vztahy ve společnosti, naši ochotu (či neochotu) pomáhat bližním, mezinárodní politiku, nebo dokonce schopnost (z)ničit své vlastní životní prostředí.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?