Se začátkem prázdnin dopadla povinnost elektronické evidence tržeb i na pořadatele sezonních akcí a příležitostné prodejce.

Ti začali ve větší míře využívat možnost pronájmu elektronických pokladen na povinné odesílání účtenek, aby si nemuseli kupovat vlastní zařízení, které by po zbytek roku nevyužili.

"Od začátku roku registrujeme okolo tří set zapůjčených pokladen. Máme za sebou zakázky například pro Prague Food Festival nebo pro Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech," řekl Zbyněk Švec, zakladatel pokladního systému Septim.cz.

Cena se pohybuje kolem pěti set korun na den za jednu pokladnu.

V článku se dále dozvíte

  • Sezonní prodejci a pořadatelé akcí začali ve větší míře využívat možnosti pronájmu pokladen na elektronickou evidenci tržeb.
  • Elektronické pokladny poptávají na krátkodobé využití zejména pořadatelé festivalů.
  • I prodejci s pronajatými pokladnami mají nárok na slevu na dani ve výši pět tisíc korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.