Mezi českými fotbalisty není momentálně moc známějších jmen než Julius Lavický. Fiktivní postava sportovní primadony z internetového seriálu Vyšehrad dokonce v červnu přilákala na stadion třetiligového Slavoje Vyšehrad přes dva tisíce fanoušků, kteří se přišli podívat na "Laviho" v podání herce Jakuba Štáfka při skutečném utkání. Webová televize Obbod, která s komediální řadou přišla, se nyní pokouší prorazit i v hokeji. Divákům představila první epizodu seriálu Lajna, který sleduje trenéra Luboše Hrouzka a jeho syna Patrika po přestupu ze Slavie do Havířova.

Jde o další doklad toho, jak se Čechům rozšiřují možnosti sledování původní tvorby na webu. "Reakce diváků předčila naše očekávání, takže už jsme začali natáčet dalších sedm dílů," říká podnikatel Kamil Ouška, který za značkou Obbod stojí. Na serveru YouTube, kam první část Lajny umístil, už má téměř 800 tisíc zhlédnutí. "Chtěli jsme si to otestovat, je to mnohem finančně náročnější, než byl Vyšehrad," dodává Ouška. Jednotlivé díly Lajny jsou dvacetiminutové a vystupuje v nich víc známých herců − hlavní postavy ztvárnili Jiří Langmajer a Zdeněk Piškula.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.