Premiér Bohuslav Sobotka ještě včera ráno prohlašoval, že schválení dlouho chystaného kariérního řádu pro učitele považuje za prioritu. Už odpoledne se ale ukázalo, že první větší pokus o zásadní reformu učitelského povolání skončí neúspěchem. Proti se nakonec postavili poslanci ANO a dnes ve sněmovně chtějí zákon odmítnout.

Kariérní řád měl dát učitelům už od září motivaci profesně růst: těm kvalitnějším sliboval vyšší platy. V dubnu ho sněmovna bez potíží schválila, zákon ale narazil v Senátu. Před dnešním opakovaným schvalováním poslanci se ale vládní jednota rozpadla. "Hnutí ANO se rozhodlo podle toho, kam se obrátila přízeň voličů," řekl ministr školství Stanislav Štech (za ČSSD) v narážce na říjnové volby do sněmovny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Hnutí ANO odmítlo ve sněmovně podpořit kariérní řád pro učitele, od září tak platit nebude.
  • Přestože poslanci ANO dříve pro novelu hlasovali, nyní vyslyšeli kritiku ze škol: dlouho připravovaný zákon je podle nich příliš administrativně náročný a formální.
  • Peníze alespoň pro začínající učitele by se ale přesto mohly do škol dostat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.