Neuvěřitelných 27 let patřil ke každodennímu provozu Poslanecké sněmovny její kancléř Petr Kynštetr. Když se ale včera sešli poslanci na své schůzi, na jeho místě poprvé uviděli nového muže, třiačtyřicetiletého Jana Morávka, který vyhrál konkurz na místo nejvyššího úředníka sněmovny. Kynštetr rezignoval, aniž by důvody sdělil. Oblíbený byl mezi politiky, novináři jej však často kritizovali za malou otevřenost při poskytování informací.

Morávek si přitom v budově parlamentu posunul pracovnu jen o jedno poschodí výš. Dosud šéfoval kanceláři sociálnědemokratického předsedy sněmovny Jana Hamáčka. Sám je dlouholetý sociální demokrat, po nástupu do nové funkce ale své členství ve straně přerušil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.