Americkým senátorům se dnes představí kandidát na nového šéfa FBI, tedy americké kriminální policie a kontrašpionáže. Padesátiletý Christopher Wray (na snímku vpravo, při setkání se senátorem Chuckem Grassleym) má dobré renomé. V letech po útocích z 11. září 2001 šéfoval na ministerstvu spravedlnosti USA oddělení pro boj s terorismem, má však také zkušenosti jako advokát v soukromé sféře. Senátoři ho budou hlavně "grilovat" dotazy, zda bude umět odolat tlakům ze strany Donalda Trumpa, případně jestli si jej prezident už nechtěl zavázat nějakým nepatřičným slibem loajality, jako se o to na jaře pokoušel u bývalého šéfa FBI Jamese Comeyho. Ten, připomeňme, loajalitu odmítl prezidentovi slíbit. Trump jej pak odvolal.

Související

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru