Ruská agentura pro pojištění bankovních vkladů se připravuje na nejvyšší výplatu ve svých dějinách. Ve zkrachovalé bance Jugra měli Rusové uloženo téměř 200 miliard rublů. Podle prvních reakcí centrální banky aktiva Jugry zdaleka nepokryjí její závazky.

Centrální banka zavedla v pondělí v Jugře nucenou správu a vyhlásila tříměsíční moratorium na výplatu vkladů. Jugra byla na 12. místě mezi ruskými bankami podle vkladů fyzických osob, což podle pozorovatelů bylo důvodem, proč centrální banka dlouho váhala se zavedením nucené správy. Ruská média také spekulují, že druhou příčinou byla politická podpora hlavního majitele banky Alexeje Chotina.

V článku se dále dozvíte

  • Jugra byla na dvanáctém místě mezi ruskými bankami podle vkladů obyvatel.
  • Centrální banka již loni v dubnu nařídila vytvořit rezervy a zakázala jí přijímat vklady, banka to ale obcházela.
  • Naprostá většina vkladů byla pojištěných. Pokud banka přijde o licenci, bude muset prostředky vyplatit agentura pro pojištění vkladů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.