Kariérní řád pro učitele sněmovnou neprojde. Poslanci hnutí ANO ho nechtějí podpořit, minimálně pro toto volební období tak spadne pod stůl. Novému ministrovi školství Stanislavu Štechovi (za ČSSD) se nepodařilo koaliční poslance nalomené kritikou velké části učitelů přesvědčit.

komentář: Nejdřív zvednout učitelům platy, kariérní řád počká

"Navštívil jsem několik škol a gymnázií a nikde jsem nepotkal žádného učitele, který by kariérní řád podpořil. Nechal jsem si to vysvětlit a od minulého hlasování jsem změnil názor," uvedl předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Podle jeho kolegyně Ivany Dobešové je předložený kariérní řád administrativně a finančně velmi náročný. "Platové růsty pro některé specializační profese ve školství se určitě dají zajistit i jinak," míní Dobešová. 

V článku se dále dozvíte

  • Kariérní řád, který sliboval učitelům profesní růst, podporu a kvalitním pedagogům zvýšení platů, spadne pod stůl.
  • Poslanci hnutí ANO ho nechtějí podpořit, závazné hlasování neslíbili ani lidovci.
  • Sociální demokraté by přitom potřebovali všechny koaliční hlasy k tomu, aby návrh prošel.
  • V dubnu přitom kariérní řád prošel sněmovnou bez problému.
  • Mezitím se ale objevila kritika z řad učitelů a protestní petice, senátoři vrátili zákon sněmovně a řada poslanců poté změnila názor.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.