Poslanci před dvěma týdny přerušili projednávání kariérního řádu pro učitele. Vrátit se k němu měli na poslední schůzi, to je ale v tuto chvíli nejisté. Proti se postavilo hnutí ANO, jehož hlasy koalice k prosazení zákona potřebuje. Ani lidoveckým poslancům se nechce před volbami schvalovat zákon, proti němuž stojí petice s podpisy 21 tisíc učitelů.

Kariérní řád má rozdělit učitele do tří kategorií a podle jejich kvality je také odměňovat. V dubnu sněmovnou hladce prošel, mezitím se však objevila zmíněná petice a mnoho protestních hlasů z řad učitelů, kteří novinku odmítají. Senát zákon vrátil sněmovně s pozměňovacími návrhy a kritika dolehla i na poslance. "Názory v klubu ANO se vyvíjejí. Většina našich poslanců spojených se školstvím změnila názor a je proti. Jestli zákon podpoříme, rozhodne až jednání našeho klubu v úterý dopoledne," řekl předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.