Několik desítek imámů, islámských duchovních vůdců z Francie, Belgie, Británie, Tuniska a dalších zemí objíždí v těchto dnech Evropu, aby na místech teroristických útoků z poslední doby odsoudili násilí a pomodlili se za jeho oběti. "Jsme tady, abychom jasně řekli, že terorismus je v rozporu s naším náboženstvím i hodnotami islámu," vysvětlil imám Hassen Chalghoumi z francouzského Drancy. Spolu se svými souvěrci a francouzsko-židovským spisovatelem Markem Halterem, který cestu spoluorganizuje, dorazili včera do belgického Bruselu. Předtím navštívili Paříž a Berlín, jejich cesta symbolicky skončí ve francouzské Nice, kde vloni najel islamistický atentátník náklaďákem na promenádě do lidí, 86 jich zabil a přes čtyři stovky zranil.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru