Statisíce českých domácností stále nemají možnost dostat se k rychlému internetu. Poptávka po připojení rychlostí odpovídající 21. století tu přitom je a bude jen a jen sílit. Navíc je v zemi řada míst, kde se investorům zrovna investovat nechce. Důvodů je řada, třeba geografická odlehlost, nízká hustota zalidnění či nižší kupní síla tamních obyvatel. Často jde o kombinaci všech faktorů. Ovšem právě takové oblasti pořádné připojení potřebují nejvíc, jinak se jejich zaostávání bude prohlubovat.

Snahu podpořit v takových místech rozvoj infrastruktury z veřejných prostředků proto skousnou i ti, kterým jinak dotace nejsou zrovna po chuti. Peníze jsou připraveny, k dispozici je celkem 14 "evropských" miliard, které by měly vyvolat investiční vlnu, díky níž se "sítě nové generace" rychle postaví. Co by se ještě mohlo pokazit?

V článku se dále dozvíte

  • Jak se může stát, že o obrovský balík peněz, který měl zajistit rozšíření rychlého internetu po celé zemi, nikdo nežádá?
  • Stát pořádně zkomplikoval podmínky tendru a nevzal v úvahu vývoj posledních let.
  • Dědictví Mládkovy éry teď musí ministerstvo průmyslu rychle překonat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru