Přes sedm tun slonoviny objevily hongkongské úřady v kontejneru směřujícím z Malajsie do čínského vnitrozemí. Odborníci odhadují, že se jedná o kly zhruba 720 zvířat a pašeráci by za ně utržili v přepočtu více než devět milionů amerických dolarů. Jde vůbec o největší "úlovek" tamních celníků za posledních 30 let. Přestože je v Číně i Hongkongu obchodování se slonovinou zakázáno, šperky a dekorativní předměty z ní jsou zde stále velmi žádané. Právě kvůli tomu patří sloni k ohroženým druhům. Například v Africe žilo podle odhadů dříve kolem 10 milionů těchto zvířat. Dnes se jejich stavy kvůli lovcům slonoviny snížily na několik stovek tisíc.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru