Volal jsem mámě.

"Ahoj mami!"

"Ty mně prosím tě nikdy nezavoláš!"

Zmlknu, zmatený. Zavrtím hlavou, podívám se nevěřícně na telefon.

"Mami, ale já ti právě teď volám!"

"Ty víš, jak to myslím!"

Podobné věty slyšíme od rodičů celý život. Bez ohledu na to, kolik nám je let.

"Já jsem ti to říkala, ale ty mě nikdy neposloucháš." "Nedělej ty obličeje, nebo ti to zůstane!" "Jednou mně za to poděkuješ." "Když on skočí z okna, tak ty skočíš taky?"

A samozřejmě věčné: "Nemáš hlad?"

Máma mi říká: "Mluvila jsem s holkami."

Vím, co přijde. Mluvila s některou ze svých kamarádek, která mě a) viděla v televizi, b) potkala ve městě nebo c) se jí o mně zdálo. Bůh suď, ale každopádně si na mě udělala jasný názor.

"Prý máš nějak moc dlouhé vlasy!"

"Mami, mně je osmačtyřicet!"

"No právě proto ti to říkám!"

Když tohle slyšíte od mámy, říkáte si, kdy pro své rodiče přestanete být dítětem. Kdy vás s nadsázkou řečeno "vyřadí z evidence" − jinými slovy vás přestanou "mít na starosti", a z původně komplikovaného vztahu zbude jen láska. Je to celoživotní otázka bez jasné odpovědi.

Je-li vám dvanáct, předpokládáte, že to bude v patnácti. Tehdy je legální mít sex, takže to v dětské logice znamená, že by se k vám rodiče mohli přestat chovat jako k dětem.

Haha!

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru