Pobočky jsou podle průzkumů pro Čechy nadále důležité a také bankéři zdůrazňují, že je potřebují. Trend je ale jasný: bankovních poboček už významně ubylo. Podle statistiky centrální banky počet bankovních míst začal klesat v posledních třech letech. Na konci loňského roku v Česku fungovalo celkem 2046 bankovních poboček. To je o osm procent méně než v roce 2013, kdy jejich síť byla vůbec nejhustší v historii.

Loni se také podle ČNB prvně zastavil pokrizový nárůst zaměstnanců v sektoru. Na konci loňského roku v bankách pracovalo kolem 41 tisíc lidí, z nich 65 procent ve čtyřech největších bankách, ČSOB, České spořitelně, Komerční bance a UniCredit Bank. Jde o jeden z důsledků zavírání poboček. Zaměstnanci by ubývali podle ekonomů rychleji, kdyby banky nemusely naopak nabírat specialisty na digitalizaci, ale i na administrativu spojenou s bankovní regulací.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.