Pobočky jsou podle průzkumů pro Čechy nadále důležité a také bankéři zdůrazňují, že je potřebují. Trend je ale jasný: bankovních poboček už významně ubylo. Podle statistiky centrální banky počet bankovních míst začal klesat v posledních třech letech. Na konci loňského roku v Česku fungovalo celkem 2046 bankovních poboček. To je o osm procent méně než v roce 2013, kdy jejich síť byla vůbec nejhustší v historii.

Loni se také podle ČNB prvně zastavil pokrizový nárůst zaměstnanců v sektoru. Na konci loňského roku v bankách pracovalo kolem 41 tisíc lidí, z nich 65 procent ve čtyřech největších bankách, ČSOB, České spořitelně, Komerční bance a UniCredit Bank. Jde o jeden z důsledků zavírání poboček. Zaměstnanci by ubývali podle ekonomů rychleji, kdyby banky nemusely naopak nabírat specialisty na digitalizaci, ale i na administrativu spojenou s bankovní regulací.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru