Od konce loňského roku přišla TOP 09 téměř o desetinu členů. Ukázalo se to v červnu, kdy vypršela lhůta na zaplacení členských příspěvků. Ignorovalo ji 208 z celkových 2839 členů strany, dalších 34 členů rovnou vystoupilo. Mluvčí strany Jakub Hnát označuje odchod 242 topkařů za "každoroční jev", sami končící členové ale mluví o úmyslném protestu a spojitosti s neúspěšným pokusem o výměnu stranického předsedy Miroslava Kalouska.

Debakl TOP 09 v loňských krajských a senátních volbách přičítala část strany autoritativnímu řízení svého předsedy. Řada petic jako Podskalská, Jablonecká nebo Kladenská výzva volala na přelomu roku po mimořádném sněmu, který by zvolil nové vedení.

Sněm se však neuskutečnil a protikalouskovské liberální křídlo začalo naopak ztrácet pozice v regionálních a krajských radách. Rebelové postupně stranu opustili nebo je ovládla apatie.

V článku se dále dozvíte

  • TOP 09 přišla od konce loňského roku o 242 členů z celkových 2839.
  • Mezi vyřazenými je řada "rebelů", kteří se v zimě pokusili svolat mimořádný sněm a odvolat předsedu Miroslava Kalouska.
  • "Vládne šeď a průměr, disciplinovaní partajníci, jak si to pan Kalousek vždycky představoval," říká poslankyně Nina Nováková.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.