Lidé z válkou zdevastovaných starých částí iráckého Mosulu utíkají směrem, odkud postupují vládní jednotky. Těm se před pár dny podařilo dobýt ruiny starobylé mešity an-Núrí, kde lídr Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádí před třemi lety vyhlásil chalífát, či lépe řečeno krvelačnou islamistickou utopii, rozprostírající se poté ve značné části Iráku a Sýrie. Pár stovek zbývajících al-Bagdádího bojovníků nyní vzdoruje v několika obklíčených mosulských ulicích. On sám z města už před časem utekl a skrývá se patrně někde v poušti na irácko-syrském pomezí.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru