V Česku je od víkendu otevřená už třetí stezka vybudovaná v korunách stromů, tedy ve výšce několika desítek metrů. Stojí v Krkonoších v Janských Lázních a jako jediná vede i pod zemí. Investor věří, že projekt ročně přiláká asi dvě stě tisíc turistů. Budovat lávky vysoko nad zemí je trend převzatý z Německa, s jehož pomocí lyžařská centra hledají výnosnější byznys v letní sezoně.

Výstavba krkonošského komplexu nedaleko známého zimního střediska na Černé hoře vyšla zhruba na 170 milionů korun. Třináct set metrů dlouhá trasa začíná v podzemní jeskyni prohlídkou kořenových systémů stromů, její dominantou je 45 metrů vysoká dřevěná věž. Krkonošský národní park, s nímž stezka přes silnici sousedí, projekt podporuje a líbí se mu. "Vyhlídková věž je postavená tak, aby se lidé dostali nad koruny stromů. Její návrh odpovídal našim požadavkům," řekl mluvčí parku Radek Drahný.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V Janských Lázních v Krkonoších se v neděli otevřela stezka korunami stromů.
  • Tato turistická atrakce dovede návštěvníky desítky metrů vysoko i do podzemí. Ročně jich má být kolem dvou set tisíc.
  • Jedním z investorů v Krkonoších byl podnikatel Miloš Kratochvíl, který dosud dával peníze především do atrakcí v areálu Lipna.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.