Až čtyřicet procent bytů v pražských novostavbách si podle developerů lidé kupují jako investici. Dlouhodobě rostoucí ceny bytů spolu s nedostatkem jiných investičních příležitostí udělaly z nemovitostí znovu "zlatý důl".

Aby však byt skutečně vydělával, je při výběru nutné vzít v úvahu nejen jeho cenu v poměru k očekávaným příjmům, ale i řadu dalších kritérií.

V článku se dále dozvíte

  • Investiční byt nekupujeme ani pro sebe, ani pro svoje děti, ale pro peníze.
  • Při nákupu musíme vzít do úvahy formu vlastnictví, stáří bytu, lokalitu, dispozici i to, na jaké nájemníky vlastně cílíme.
  • Pro odhad zhodnocení musíme odečíst polovinu inkasovaného nájemného na okamžité i budoucí náklady.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru