Postavit nový bytový dům trvá často až deset let. Samotná stavba přitom zabere od prvního kopnutí do země až do kolaudace pouhé dva roky. Většinu času ale vyplní příprava, během níž musí developer získat desítky různých povolení. Kvůli tomu se snižuje počet volných bytů a zároveň stoupá jejich cena.

"Lidem se teď předávají byty, které se začaly připravovat před osmi lety," říká Leoš Anderle, výkonný ředitel Sekyra Group, která na složité stavební předpisy v poslední době doplácí. "V Dánsku musíte v rámci povolování bytové výstavby udělat pět kroků, u nás je to 33 administrativních či jiných úkonů," popisuje potíže David Jirušek, mluvčí společnosti Finep.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Postavit nový bytový dům trvá až deset let, samotná stavba přitom zabere pouhé dva roky.
  • Většinu času vyplní příprava, během níž musí developer získat desítky různých povolení.
  • Naprostá většina nových rezidenčních staveb v Česku připadá na Prahu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.