Probudilo ho pohlazení po tváři. Naschvál neotevřel oči. Věděl, co bude následovat. Druhá jemná dlaň s citlivými prsty ho pohladila po vlasech a pak ucítil její rty, jak mu jemně přejíždí po tvářích.

"Miláčku, vstávej," zašeptala mu se smíchem do ucha. "Už je ráno a všichni Jamesové Bondové už pracují pro Její Veličenstvo."

Nevydržel a otevřel oči. Seděla na kraji jeho postele a zářivě se usmívala. Chvíli se na ni díval a uvědomoval si, jak moc s ní je šťastný. Objal ji, políbil a pak energicky vyskočil z postele a zamířil do sprchy. Dnes si dá i studenou, ať je fit celý den.

Čekala na něj v kuchyni. Stejně jako on měla na sobě jen froté župan. Znovu se políbili a sedli si k prostřenému stolu. Teplý toast se šunkou, grepový džus a káva s mlékem. Jedl pomalu a nenechal se znervóznit ani jejími výmluvnými pohledy směřujícími k hodinám nade dveřmi.

"Miláčku, budeš si muset pospíšit," řekla se znatelným smutkem, že se teď rozloučí a uvidí se až večer.

"Ano, už jdu," odpověděl, ale během oblékání a zavazování kravaty ještě několikrát neodolal a musel ji políbit.

Stála v domovních dveřích a smutně ho sledovala, když vyjížděl z garáže. Pak se auto zastavilo, okénko řidiče se stáhlo a ona se k němu rozběhla. Předklonila se a naposledy ho dlouze políbila.

"Závidím tomu, kdo se na tebe dívá zezadu," zavtipkoval s narážkou na její krátký župan a předklon u jeho staženého okénka.

"Ale jdi," zasmála se a nasadila mu sluneční brýle, aby se mu lépe řídilo.

Stála na ulici a nepřestávala mu mávat, i když se jeho auto vzdalovalo. Pak se rozeběhla domů a chvatně vyťukala esemesku: "Miluju tě. Hezký den, můj milý. Tvoje Soňa."

 Už byl večer, když přijel domů. Po práci se stavil s kamarády na dvou rychlých pivech a jejich konverzace se věnovala fotbalovému derby mezi Slavií a Spartou, které bude letos obzvlášť důležité při rozhodování o vítězi ligy. Myšlenkami byl však stále s ní.

"Kluci, sorry, ale dneska dám jenom dvě a běžím," řekl trochu ostýchavě na vysvětlenou.

Kamarádi chápavě kývali a se skrývanými úsměvy se dívali jeden po druhém. No jasně, on teď má tu novou. To je prej pořádnej fičák.

Rychle vyšel z hospody a usedl za volant. Měl jsem jen dvě piva, z toho se snad nestřílí, řekl si. Vždyť doma budu za pět minut.

Odemkl a tiše vstoupil do předsíně. Sundal si boty i kabát a pak otevřel dveře do jídelny. Seděla u prostřeného stolu a odpočívala. Přistoupil k ní, políbil ji na ústa a ona se usmála a jeho polibek rychle opětovala. Potom vstala a dlouze ho objala.

"Ani nevíš, jak jsi mi chyběl."

"A co teprve ty mně!"

Sedl si ke stolu a Soňa mu naservírovala T-bone steak udělaný přesně tak, jak on to má nejraději. Pak mu podala lahev jihoafrického červeného. Otevírání vína je přece jen mužská práce. Nalil jim oběma, ťukli si a při tichém zpěvu Paula McCartneyho jedli a vyprávěli si, co nového zažili, když celý den nebyli spolu.

Po jídle se chtěl zvednout od stolu, ale položila mu ruku na rameno a jemně ho vtlačila zpátky do židle.

"Takhle jednoduše mi nevyklouzneš," špitla a přinesla jeho oblíbený dezert crème brulée. Sama si nedala a jen se dívala, s jakou chutí si užívá jeho jedinečnou chuť.

Teprve poté ho vzala za ruku a vtáhla ho do sprchy.

"Pojď, teď z tebe smyju starosti celého dne," šeptala udýchaně mezi polibky.

Když mu po sprše promasírovala krk a záda, slíbili si, že zítra si vyjedou na výlet na kolech. Bude sobota, a tak si užijí fantastický den, který budou mít jen sami pro sebe.

Vedli se za ruku až k ložnici. On tiše otevřel dveře. Na manželském dvoulůžku kdosi velmi hlasitě oddychoval. Ještě jednou Soňu políbil na dobrou noc, položil ji na zem vedle postele a připojil ji k nabíjecímu kabelu. Zítra je čeká výlet na kole, tak ať jí baterka vydrží celý den.