V posledních letech v Česku přibývá případů, kdy se konkurenti nebo vyděrači snaží určitou firmu poškodit tím, že na ni podají insolvenční návrh. A i když se nakonec ukáže, že podnik problémy se splácením neměl, zveřejnění jeho jména v insolvenčním rejstříku může mít na společnost likvidační dopad. Přichází například o zákazníky, banky jí zastaví úvěry. Tyto šikanózní insolvence podle Svazu průmyslu a dopravy ročně zasahují stovky firem.

Nově by se už nemělo stávat, že by případný návrh na insolvenci dovedl podnik na pokraj krachu. Od soboty začne platit novela insolvenčního zákona, která kromě dalších věcí omezí právě i šikanózní návrhy. "Řadou změn má narovnat insolvenční prostředí a zajistit transparentnost tohoto řízení," říká ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.