Prosazovat špatný nápad špatně, to už chce, jak říkávali sedláci, fištrón. Právě tak se nyní chová ministr vnitra Milan Chovanec, který do Poslanecké sněmovny dotlačil novelu ústavního zákona o bezpečnosti země.

Honosný titul nezakryje nevkusnou a krátkozrakou kličku. Ministr vnitra nenašel dost argumentů proti unijní směrnici zpřísňující podmínky držení zbraní a přesvědčil tak o své pravdě kolegy poslance. Došel k závěru, že vede-li náš stát o směrnici s Bruselem spor, bude pevnější v sedle, když právo občanů držet zbraň pro potřeby obrany bude vtěleno do nejvyššího zákona, do ústavy.

Ministrovi ani nepřišlo na mysl, jakou o sobě podává vizitku v čele resortu, který má dodržování a vymáhání práva v popisu práce. Budeme snad otevírat ústavu pokaždé, když nebudeme schopni o našem názoru přesvědčit jiné?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru