Sečti páté číslo svého data narození, třetí číslo občanského průkazu a první číslo částky na své výplatní pásce a já ti řeknu, co jsi měl k obědu. K víře v numerologii se přiznáváme stejně "ochotně" jako k využití informací od kartářky či k návštěvám astrologa. Přesto ovšem čísla určují dnešní život víc než kdy v minulosti.

Znalost čísel kdysi dala člověku moc nad hmotou a díky tomu mohl postavit třeba pyramidy, nenapadlo ho ale, že na čísla bude přepočítávat úplně všechno, včetně toho, co si vybere z jídelního lístku. Bez čísel si moderní člověk svůj život prostě představit neumí, přestože ho s pyramidami spojuje snad jen délka stavebního řízení.

V článku se dále dozvíte

  • Znalost čísel kdysi dala člověku moc nad hmotou a díky tomu mohl postavit třeba pyramidy.
  • Nenapadlo ho ale, že na čísla bude přepočítávat úplně všechno, včetně toho, co si vybere z jídelního lístku.
  • Takže třeba snídaně musí být podle vědeckých poznatků přesně v rozpětí 238-357 kalorií.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru