Nenápadný showroom značky Bohempia v jednom z průchodů pražské Sokolovské ulice se nehledá úplně snadno. Skrývá se v něm však designový butik s konopnými produkty, který v únoru 2015 založil podnikatel Tomáš Rohal – původně vystudovaný konstruktér textilních strojů, jemuž se zalíbilo konopné vlákno.

Zatímco popíjíme – jak jinak – konopný čaj a já ochutnávám pražená konopná semínka na sladký i slaný způsob, mě Rohal seznamuje s příběhem údajně nejstarší kulturní plodiny světa. "Konopí je rostlina s úspěšnou minulostí, špatnou nedávnou historií a velkým potenciálem v blízké budoucnosti," začíná.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.