Pro ekologické spolky bude těžší blokovat stavby, od příštího roku budou mít ztížený přístup do stavebního řízení. Poslanci v úterý odhlasovali rozsáhlou novelu stavebního zákona, která by celý proces schvalování staveb v Česku měla zrychlit.

O návrhu sociálnědemokratických poslanců Jaroslava Foldyny a Františka Adámka se ve sněmovně diskutovalo nejvíce. Spolky se podle této změny nebudou moci účastnit územního a stavebního řízení. Nadále budou mít přístup pouze do řízení, kde se posuzuje vliv na životní prostředí (EIA). Ochráncům životního prostředí vadí, že zákon omezuje právo veřejnosti účastnit se povolovacích procesů. Podle ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (ANO) je smyslem spolků právě ochrana přírody, nikoliv snaha zabránit nějaké stavbě v daném území.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.