V prodeji přes internet si Česko s nejvyspělejšími zeměmi příliš nezadá. Víc než třicet tisíc tuzemských e-shopů letos zákazníkům dodá zboží za nejméně sto miliard korun a podíl on-line prodejů na českém maloobchodu poprvé v historii přesáhne deset procent. Po internetu s klidem objednáváme čím dál širší paletu zboží. Explozivní nárůst je i u potravin, módy a dalšího sortimentu, pro který jsme dosud chodili spíše do kamenných obchodů. Prodávat přes web je pro velkou část podnikatelů nezbytnost. Kdo to nedělá, toho dravější konkurence postupně vytlačuje.

Přes dynamický růst dosahující i 20 procent ročně není český trh nafukovací. Ovšem lukrativní příležitosti se nabízejí hned za hranicemi. Zkušenost však ukázala, že uchytit se na dalších trzích není jednoduché a už vůbec ne levné. Sílu na to mají jen ti největší hráči, jako třeba Alza či Mall, případně firmy působící ve specifickém odvětví méně náročném na logistiku.

V článku se dále dozvíte

  • Pro menší a české firmy má největší světový e-shop spoustu půvabů.
  • Umožní za přijatelné náklady oťukat si vyspělé evropské trhy.
  • Opatrnost ale radí myslet i na záložní možnosti prodeje.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru