Pomalu, ale nezadržitelně dobývají syrští rebelové město Rakka, největší baštu Islámského státu v Sýrii. Na snímku Gorana Tomaševiče, světoznámého fotografa agentury Reuters, vedou rebelové − patří ke koalici známé pod zkratkou SDF, kterou financují a vyzbrojují Spojené státy − skupinu zajatých bojovníků Islámského státu. Nově vytvořená místní kmenová rada je právě omilostnila. Bojovníci globálně nejznámější teroristické organizace se tedy budou moci vrátit ke svým životům. Území kolabujícího kalifátu z opačných stran dobývají také i Tureckem vyzbrojené sunnitské milice, jakož i asadovci a šíitské oddíly pod patronátem Íránu. Zatím není známo, že by také omilostňovali zajatce.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru