Pomalu, ale nezadržitelně dobývají syrští rebelové město Rakka, největší baštu Islámského státu v Sýrii. Na snímku Gorana Tomaševiče, světoznámého fotografa agentury Reuters, vedou rebelové − patří ke koalici známé pod zkratkou SDF, kterou financují a vyzbrojují Spojené státy − skupinu zajatých bojovníků Islámského státu. Nově vytvořená místní kmenová rada je právě omilostnila. Bojovníci globálně nejznámější teroristické organizace se tedy budou moci vrátit ke svým životům. Území kolabujícího kalifátu z opačných stran dobývají také i Tureckem vyzbrojené sunnitské milice, jakož i asadovci a šíitské oddíly pod patronátem Íránu. Zatím není známo, že by také omilostňovali zajatce.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru