Registrační poplatky jsou nezákonné, lékařům však nic jiného nezbývá, protože jsou v mizerné finanční situaci, tvrdili při vyjednávání nového sazebníku úhrad jejich zástupci v srpnu roku 1998. Lékařů je nedostatek a zdravotní pojišťovny platí neadekvátně, obhajovali zástupci lékařů tyto poplatky (stále nezákonné) v roce 2010, tedy dva roky po zavedení 30korunového regulačního poplatku, který měl finanční situaci ambulancí vylepšit. Situace se nezměnila ani v roce 2017, po dvou letech, kdy další reforma zdravotnictví státní regulační poplatek zrušila. Registrační poplatky lékaři vyžadují, pacienti je platí, a zákon je nezná.

Po celou dobu existence těchto nezákonných poplatků politici tvrdili, že nejde o masový jev a že jej vymýtí. Jediné, co se skutečně v průběhu let změnilo, je přejmenování nelegálních registračních poplatků na legální sponzorský dar. Jinak vše zůstalo při starém, včetně slibů, že dojde k nápravě.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?