Když francouzský prezident Emmanuel Macron odcházel ze schůzky s lídry států visegrádské čtyřky, seběhlo se několik diplomatů z těchto zemí a francouzského prezidenta si fotili. Jestli dnes může nějaký evropský politik aspirovat na status podobající se rockové hvězdě, je to právě on. Jeho šarmu neodolali ani diplomaté ze států, které jsou k nové hlavě Francie spíše skeptické.

Od Macrona si zastánci další evropské integrace slibují oživení francouzsko-německé spolupráce, která Evropskou unii tradičně táhla vpřed. Česko a další země Visegrádu ale momentálně s Francií mají řadu sporů, které se týkají především fungování evropského vnitřního trhu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.