Pokud se budou opakovat krádeže e-mailů vládních orgánů či útoky na volební štáby (jako u prezidentských voleb ve Francii) cizí mocností, uvalí na ni Evropská unie sankce. Minulý týden se na tom shodli ministři zahraničí zemí EU.

Prokázat útok je ale značně komplikované.

Se sankcemi už má zkušenosti Ruská federace po anexi Krymu a právě východní obr je často označován za jednoho z organizátorů útoků na suverenitu voleb v zemích, kde má své zájmy.

"Je to reakce na francouzské volby a možná rizika v budoucích německých volbách. Je to vzkaz, že když se někdo o ovlivnění pokusí, budeme reagovat," přetlumočil bruselské jednání europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Terčem hackerských útoků se stal třeba štáb současného francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Podle odborníků mělo být autorem právě Rusko. V budoucnu se tak může stát, že EU bude bojkotovat zboží, firmy nebo jednotlivce dané země.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.