Nové pacientky přijímáme, ale musíte platit 1500 korun ročně za členskou kartu, dozví se volající do gynekologické ambulance v pražských Nuslích. "U nás se prostě platí. Samozřejmě k nám nemusíte chodit, my vás nenutíme," uvedla recepční.

Požadavek na jednorázový nebo opakovaný poplatek při přijímání nových pacientů není nic výjimečného a z Prahy se postupně přelévá do dalších větších měst. Často se to děje právě u gynekologů, výjimkou však tato praxe není ani u jiných specialistů, například zubařů.

Lékaři, kteří mají smlouvu se zdravotní pojišťovnou, přitom ale podle zákona nemohou pacientovi říct: Zaplaťte, jinak vás nevezmeme.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.