Český cyklista Petr Vakoč jel loni svoji první Tour de France. Má za sebou i Giro d'Italia a může srovnávat. Oba závody jsou podle něj jiné, Giro bylo podle jeho názoru namáhavější, Tour zase náročnější na psychiku závodníků a mnohem rychlejší. "Dokud náš sprinter Marcel Kittel nevyhrál etapu, byl v týmu cítit ohromný tlak," říká.

Vloni jste na Tour de France debutoval a byl to váš druhý závod z kategorie Grand Tour. Jak teď, s ročním odstupem, vzpomínáte na svoji první Tour de France?

Tehdy se mi splnil sen. Byl to veliký zážitek. První, co se mi vybaví, je, jak tvrdý to byl závod po fyzické i psychické stránce. Před startem mi všichni říkali, že na Tour se jezdí jinak. Rychleji. Moc jsem jim nevěřil, ale je opravdu poznat, že na Tour všichni přijedou v top formě. Jsou pod tlakem, žádají se po nich výsledky. Jezdí se opravdu jinak, není tam nikdo, kdo by závod bral jen jako trénink.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.