Třetím rokem zastává funkci velvyslance v Etiopii Karel Hejč. Je přesvědčen, že čeští exportéři zatím možnosti afrického trhu zdaleka nevyužívají. Míč je na naší straně, tvrdí rozhodně velvyslanec.

Mají čeští vývozci zemědělských a potravinářských produktů šanci uplatnit se na etiop­ském, potažmo na širším africkém trhu?

Šance tu je, i když možná už ne na dlouho. Mnohé africké země, Etiopii nevyjímaje, mají totiž obrovský zájem být ve výrobě a zpracování potravin zcela soběstačné. Cesta k této soběstačnosti bude samozřejmě ještě dlouhá, nicméně je zcela jednoznačně vytyčená národními politikami i celkovou filozofií Africké unie a Hospodářské komise OSN pro Afriku. Tento trend exponenciálně roste. Než se tak stane, mají čeští exportéři šanci uplatnit se například s kvalitními trvanlivými potravinami.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.