Aplikace, které se původně používaly hlavně ke snadnému chatování o běžných věcech, stále častěji slouží i ke sdílení seriózních informací a zpráv. V některých zemích s nesvobodnými médii se skrze šifrované aplikace, jako je WhatsApp či Telegram, šíří mediální obsahy.

Ukazuje to nový výzkum Oxfordské univerzity a institutu agentury Reuters. 

Množství zpráv kolujících přes aplikace se podle nové studie zvyšuje například v Turecku. Právě zde se v posledních letech utužila kontrola médií. Ještě mnohem častěji si odkazy na zprávy posílají například obyvatelé Malajsie. Polovina malajsijských uživatelů aplikací uvedla, že přes WhatsApp pravidelně sdílí informace o dění v zemi i v zahraničí. Podobný trend lze nalézt i v Brazílii, Hongkongu a mnoha dalších státech.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.