Globálním akciovým trhům současné makroekonomické prostředí nadále svědčí. Zdá se, že ani politické události nepředstavují tak výrazné riziko, jako tomu bylo na počátku roku. Na pozitivní vývoj v první půlce roku by měly navázat akcie i ve zbytku roku.

Pro americké akcie vidíme růstový potenciál omezený, když očekávané letní zrychlení růstu a zvýšení inflace je v cenách již započítáno a marže nemají už prostor pro další růst. V Evropě by zrychlující ekonomický růst, zvyšující se inflační očekávání a fiskální impulzy měly podporovat Euro Stoxx 50. Italské akcie se zdají být v relativním ocenění atraktivní, a to především v takovém scénáři, kdy evropská rizika zůstanou přiměřená a dluhopisové výnosy výrazně neporostou. Francouzské akcie by měly těžit z uklidnění politické situace a očekávaných reforem. Britský FTSE 100 by měl růst podobně jako zbytek Evropy, vyšší ceny komodit a slabší libra by měly kompenzovat negativní dopad brexitu na domácí ekonomiku. Fakt, že mnoho mezinárodních investorů zůstává stále podváženo v akciích, by měl vést k výraznějšímu přesunu prostředků právě do této třídy aktiv.

Zatím jste si přečetli 80 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru