Nemusíte mít statisíce, abyste mohli začít podnikat ve smysluplné franšíze. Novým trendem se totiž stávají vzdělávací programy "Jistě, zpočátku byly všechny franšízy u nás orientované jen na výuku angličtiny, protože v tom byla díra na trhu. Později se přidávaly i koncepty hudebních škol. Nově jsou trendem matematika, fyzika a geometrie. Vlastně si vychováváme malé architekty a to je fajn," říká Barbora Štanglová, šéfredaktorka časopisu Franchising. "Je to dobře proto, že my Češi se dokážeme naučit cizí jazyk, ale myslet technicky a používat matematiku, v tom máme velké rezervy," doplňuje.

Průkopníkem tohoto trendu je například franšíza Brick By Brick, která má od loňska první čtyři pobočky a letos chce otevřít dalších pět. Koncepce využívá kostek stavebnice Lego k tomu, aby se dětem od dvou do deseti let přiblížila fyzika, architektura a obecně matematika.Vstupní franšízový poplatek není vysoký − 49 tisíc korun, nicméně zájemce si musí pořídit kvalitní pomůcky, a ty v případě lega nestojí právě málo. Celková investice tak dosáhne zhruba 150 tisíc korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.