Na systému franšízového podnikání je podle Jiřího Krajči nejlepší fakt, že nutí podnikatele spojit síly, radit si a pomáhat. Jen tak vydělají oba: franšízor (majitel licence) i franšízant (zájemce o licenci). "Díky tomu, že se za licenci platí nejen vstupní poplatek, ale i pravidelný průběžný, což je obvykle nějaké procento z obratu nebo zisku franšízanta, mají oba partneři zájem na tom, aby pobočka co nejlépe prosperovala. Nutí je to spolupracovat a komunikovat. Tato podstata podnikání, na němž franšízing stojí, se mi líbí. Jde tu o pozitivní motivaci, jak uspět," říká Jiří Krajča, který v Česku vede Školu franchisingu a před lety se podílel na oživení České asociace franchisingu.

Ať už patříte mezi ty, kteří chtějí šířit svůj úspěšný projekt do dalších měst a zemí, nebo naopak uvažujete o koupi licence zavedeného podniku, přečtěte si následující rady. Byť jde o solidní jistotu podnikání, protože franšízy nekrachují často, i tady je nutné být předem připraven.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.