Týden poté, co ministerstvo dopravy vypsalo třicetimiliardový tendr na nového provozovatele mýtného systému, se státu připomněl jeho současný správce − společnost Kapsch. Firma ministerstvu nabídla k odkupu svou "dceřinku" Kapsch Telematic Services. Jejím ovládnutím by se podle společnosti mohlo Česko zbavit závislosti na externích správcích a systém provozovat samo, jak to dělají například v Rakousku.

Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) si do firmy okamžitě rýpnul. Prohlásil, že nechápe, proč společnost vymýšlí jiné varianty, než je férová soutěž. Odborníci společnosti by se podle něj měli raději věnovat přípravě na výběrové řízení. "Od společnosti Kapsch jsme navíc neobdrželi žádnou konkrétní nabídku a nemáme od vlády zadání, že bychom soutěž na provozovatele mýtného měli rušit," říká ministr dopravy Dan Ťok.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.