Vláda o rok odsunula povinnost úřadů a dalších státních institucí používat při svých nákupech a objednávkách jednotné tržiště - Národní elektronický nástroj (NEN). Vyhověla tak kritikům, kteří říkají, že nástroj za 600 milionů korun je nefunkční.

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová šla na středeční jednání vlády s návrhem, aby NEN byl povinný už za pár dnů, od 1. července. Říká, že kritika elektronického tržiště by neměla padat na její hlavu. "Já ten systém nebráním, já jsem ho zdědila. Kolegové ministři, kteří tento systém kritizují, seděli ve vládě, která ho schválila, já v ní v té době neseděla," řekla Šlechtová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.