První bytový dům v ČR má ekologický certifikát BREEAM

Jeden z bytových domů nové rezidenční čtvrti Botanica od developerské společnosti Skanska Reality získal jako vůbec první v České republice certifikaci BREEAM. Toto prestižní mezinárodní osvědčení se vztahuje na návrh domu s názvem K (1,2), jenž bude dokončen koncem tohoto roku v Praze-Jinonicích. Finální certifikát developer dostane až po kolaudaci budovy. Dům je samozřejmě nízkoenergetický a na jeho střeše jsou umístěny solární termické kolektory, které budou využity pro předehřev teplé vody. Unikátní je ovšem to, že dům bude recyklovat použitou vodu z koupelen. Jeho součástí je také akumulační nádrž pro zachycování dešťových vod, jež mohou být dále využity pro zalévání zeleně v okolí domu.

Společnost Saint-Gobain má v pražské Libni novou centrálu

Pod pražským Libeňským mostem vyrostla nová dominanta. Developer Crestyl tam zkolaudoval administrativní budovu "Dock in Two". Téměř třetinu z celkových 8500 metrů čtverečních ploch si v ní pronajala společnost Saint-Gobain, světový lídr na trhu stavebních materiálů. Ta se do Libně přestěhovala ze starší budovy v Malešicích. K dalším nájemcům kaskádovité novostavby ve tvaru "V" patří společnosti Getberg real estate a Sentient. Budova je pokrytá zelení a s terasami směřujícími k vodní ploše je součástí čtvrti Dock vyrůstající kolem dvou slepých ramen Vltavy. Kanceláře jsou už obsazeny z 80 procent. Crestyl do stavby investoval přibližně půl miliardy korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru