První bytový dům v ČR má ekologický certifikát BREEAM

Jeden z bytových domů nové rezidenční čtvrti Botanica od developerské společnosti Skanska Reality získal jako vůbec první v České republice certifikaci BREEAM. Toto prestižní mezinárodní osvědčení se vztahuje na návrh domu s názvem K (1,2), jenž bude dokončen koncem tohoto roku v Praze-Jinonicích. Finální certifikát developer dostane až po kolaudaci budovy. Dům je samozřejmě nízkoenergetický a na jeho střeše jsou umístěny solární termické kolektory, které budou využity pro předehřev teplé vody. Unikátní je ovšem to, že dům bude recyklovat použitou vodu z koupelen. Jeho součástí je také akumulační nádrž pro zachycování dešťových vod, jež mohou být dále využity pro zalévání zeleně v okolí domu.

Společnost Saint-Gobain má v pražské Libni novou centrálu

Pod pražským Libeňským mostem vyrostla nová dominanta. Developer Crestyl tam zkolaudoval administrativní budovu "Dock in Two". Téměř třetinu z celkových 8500 metrů čtverečních ploch si v ní pronajala společnost Saint-Gobain, světový lídr na trhu stavebních materiálů. Ta se do Libně přestěhovala ze starší budovy v Malešicích. K dalším nájemcům kaskádovité novostavby ve tvaru "V" patří společnosti Getberg real estate a Sentient. Budova je pokrytá zelení a s terasami směřujícími k vodní ploše je součástí čtvrti Dock vyrůstající kolem dvou slepých ramen Vltavy. Kanceláře jsou už obsazeny z 80 procent. Crestyl do stavby investoval přibližně půl miliardy korun.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?