Kriket je sport, který se v Česku netěší oblibě, natož aby tu někdo znal jeho komplikovaná pravidla. To však nic nemění na skutečnosti, že nemalá část lidstva − zejména v bývalých britských koloniích − jím prakticky žije. V keňské rezervaci Ol Pejeta se mužstvo britských ozbrojených sil utkalo v rámci charitativního turnaje s celkem Maasai Cricket Warriors, tedy Masajskými kriketovými válečníky. Výtěžek z turnaje šel na podporu tamního bílého nosorožce, jehož − právě v rezervaci Ol Pejeta − žije už jen jediný exemplář. Masajové patří zejména kvůli svým tradičním křiklavě rudým oděvům, jakož i své někdejší válečnické pověsti, mezi nejznámější africké kmeny. Snímek zachycuje hráče Daniela Mamaie při odpalu, vzadu za ním v bílém stojí britský protihráč. Výsledek zápasu agentura bohužel nepřinesla.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru