Výše minimální mzdy a platy ve veřejné sféře. Nic důležitějšího, bráno podle dokumentu, v němž ČSSD představila své priority pro letošní volby, zřejmě neexistuje. V rozpracovaném volebním programu se pak dozvíme, že nejsilnější vládní strana chce snížit daně 98 procentům zaměstnanců. Současně se na mnoha stranách programu objevuje odpor proti poplatkům všeho druhu, i v oblastech, kde se Češi na nákladech podílejí nesrovnatelně méně než ve vyspělých státech. Při tom všem se ale stát podle sociálních demokratů víc nezadluží.

Může taková směs slibů fungovat? Dokáže účet na sociálnědemokratické hostině uhradit hrstka nejlépe vydělávajících společně s velkými firmami a bankami? Nebo od ČSSD v případě, že by byla i po podzimních volbách u moci, zase jednou uslyšíme rezignované konstatování "naše sliby nebyly v souladu s ekonomickou realitou"? Tak totiž před lety končila první sociálnědemokratická pohádka o neomezeném utrácení, tehdy v podání Vladimíra Špidly proslaveného výrokem "Zdroje jsou".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru