Finanční správa pod politickým vedením ministra financí Andreje Babiše (ANO) zneužívala zajišťovací příkazy k likvidaci podnikatelů. Během tohoto volebního období narostl několikanásobně počet těchto příkazů oproti předchozím obdobím. Například v roce 2011 jich bylo vydáno 109, v roce 2015 to bylo 1605.

Poslanecká sněmovna schválila usnesení, v němž vyzývá premiéra k takovým opatřením, aby finanční správa dodržovala rozhodnutí Nejvyššího správního soudu a aby zajišťovací příkazy používala jen v odůvodněných případech.

V článku se dále dozvíte

  • Poslanec Martin Plíšek (TOP 09) je přesvědčen, že finanční správa nadužívá zajišťovací příkazy.
  • Kvůli stížnostem podnikatelů vyzval poslance, aby uložili finanční správě dodržovat rozhodnutí Nejvyššího správního soudu.
  • Protože Nejvyšší správní soud zrušil několik zajišťovacích příkazů, jež berní úředníci vydali, navrhuje Plíšek změnu metodiky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru