Zajišťovací příkaz představuje zcela mimořádný prostředek, který je využíván jako poslední z dostupných nástrojů pro zabezpečení úhrady daně ve výjimečných a zvláště závažných případech.

Jeho vydání je podmíněno splněním přísných podmínek a předchází mu důsledný schvalovací proces, v rámci něhož na jeho vydání dohlíží více než deset párů očí, které jsou oprávněné vydání zastavit. Dlužno také poznamenat, že zajišťovací příkaz není v zákoně žádnou novinkou, finanční správa jej využívá již od první republiky.

V článku se dále dozvíte

  • Generální ředitel finanční správy Martin Janeček stojí za svými úředníky a odmítá, že by zajišťovací příkazy nadužívali.
  • Podle něho vydání zajišťovacího příkazu předchází přísná kontrola, kterou schvaluje nejméně deset párů očí.
  • Ze statistik Generálního finančního ředitelství vyplývá, že kvalita zajišťovacích příkazů roste.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru