Tentýž průzkum volebních preferencí, který před více než dvěma týdny odstartoval překotné změny u sociálních demokratů, naopak hodně posílil sebevědomí demokratů občanských. Šetření agentury TNS Kantar pro Českou televizi tehdy přisoudilo ODS více než jedenáctiprocentní podporu. Především z ní ale udělalo druhou nejsilnější stranu za ANO. Pravda, s dvacetiprocentním odstupem, ale přesto před ČSSD a komunisty, za nimiž se dosud ve většině analýz krčila.

"Jednotlivým preferencím nevěřím, ani neztrácím čas tím, že bych je komentoval. Co je zajímavé, je ale tendence a trend, který se z nich dá vyčíst. A příznivá věc je, že ODS jde dlouhodobě nahoru," říká spokojeně předseda strany Petr Fiala. ODS v minulosti tuzemské politice spolu s ČSSD dominovala, v posledních čtyřech letech si ale komplikovaně hledala cestu zpět ke svým voličům, kteří ji hromadně opustili po skandálech kabinetu Petra Nečase. V předčasných volbách na podzim 2013 dostala strana necelých osm procent hlasů, tedy o málo víc než třetinu svého volebního výsledku z roku 2010.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.