Není překvapením, že téměř každý chce stát na prahu revoluce na správné straně vlny a svézt se s ní k lepším zítřkům. Nyní začínáme tušit, že se jedna taková revoluce před námi odehrává. Blockchain, bitcoin, decentralizace, kryptoměny… Skoro se zdá, že člověk nemůže udělat chybu, když zainvestuje peníze do nových blockchainových projektů nebo alespoň věnuje čas jejich studiu.

Bohužel, není zlato všechno, co se digitálně třpytí. Blockchain, který přišel na svět spolu s bitcoinem v roce 2009, byl přirozenou odpovědí na problémy předchozích digitálních měn. Ty byly centralizované a často končily v rukou úřadů nebo je vykradli samotní tvůrci. Zavedení nové technologie tak dalo bitcoinu konkurenční výhodu. Některé projekty ale tuto výhodu nemají a jsou rizikem, na které je nutné si dát pozor. Tváří se jako hrdinové, ale v tom lepším případě jsou to jen obyčejní kolemjdoucí, v tom horším loupežníci.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?