Při oslavě čtvrt století humanitární a rozvojové organizace Člověk v tísni v Pražské křižovatce se bývalý premiér Petr Pithart svěřil, že má někdy pocit, jako by lidé zaměstnancům Člověka v tísni jejich práci až záviděli. Přitom často není o co stát: relativně nízké platy, v některých zemích velmi nebezpečná humanitární práce, doma mravenčí rozvojové úsilí, které málokdo ocení. A přesto má Pithart svým způsobem pravdu. Člověk v tísni se vedle svých nepopiratelných úspěchů stal i jedním z nejviditelnějších důkazů, že z optimismu, solidarity a aktivity počátku 90. let něco hmatatelného zbylo. Proto společnost stále přitahuje jak nové spolupracovníky, tak nové dárce, včetně těch firemních, kteří mají pocit, že zrovna tato organizace dobře naplní jejich společenskou zodpovědnost.

Nyní je ale tato organizace tak trochu na rozcestí. Dorostla za 25 let do slušné výšky. Z pár náklaďáků s léky a potravinami do rozstřílené Bosny je organizace s osmnácti sty zaměstnanci pracujícími ve 32 zemích s rozpočtem 1,7 miliardy korun. Jen pro představu: to je větší rozpočet, než má Úřad vlády ČR či Bezpečnostní informační služba.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru