Klouby především závodních a pracovních koní jsou vystavené daleko větší zátěži, než na co jsou od přírody stavěné. Neúměrně je zatěžuje i nadváha či stáří zvířat. Pomoci mohou doplňky výživy.

Při výběru kloubní výživy je dobré se zaměřit především na aktivní látky − na jejich složení a hlavně množství. "Pokud při výběru dáme přednost látkám, ze kterých jsou kloub a chrupavka složeny (například kyselina hyaluronová, chondroitin sulfát atd.), máme vyhráno hned dvakrát. Za prvé doplníme tělu stavební kameny, díky kterým si začne vyrábět příslušné sloučeniny ve zvýšené míře samo. Za druhé jsou tyto látky tělu vlastní, proto se nemusíme bát předávkování a vedlejších účinků. I tak je důležité si vždy důkladně pročíst složení a řídit se dávkováním doporučeným výrobcem. Když se rozhodujeme mezi více produkty, nejprve si přepočítejme množství aktivních látek na denní krmnou dávku zvířete a teprve poté je porovnávejme," říká veterinární specialistka Pavla Machalová.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.