"Toto je srdce hřebčína," říká jeho ředitel Jiří Machek v roli našeho průvodce. Stojíme uprostřed dvora pokrytého pískem. Zde se odehrávaly všechny slavné chvíle. Smělé ředitelovy plány sem však chtějí vrátit i obyčejný život. "Nádvoří budeme vláčet branami taženými koňmi, budou vyvážet i vozy s hnojem. Koně se budou používat i na práci, to je nejlepší způsob, jak v nich udržovat jejich správné návyky," vysvětluje Machek.

Na nádvoří přijíždí skupinka učňů z ranní vyjížďky. Žádného mladíka mezi nimi nevidíme. Dívky odvádějí koně do stájí, kde budou v praktické výuce pokračovat: odsedlat, vyčistit, nakrmit, zamést. Spolupráce s nedalekým učilištěm je ideální způsob, jak dát budoucím ošetřovatelům okusit nelehký a nepříliš dobře placený chlebíček. A taky příležitost, jak z těch nejlepších vybrat budoucí zaměstnance. Podle ředitele je to velmi jednoduché: "Jakmile se objeví kluk, bereme ho." Pro tuto dřinu ideální, avšak nedostatkový zaměstnanec. Tahání metráků sena, vyklízení a podestýlání boxů i pravidelný pohyb zajišťují dívky. Jako vlastně všude u koní.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.